Aktualności

Ponad 60 zawodników tworzących łącznie 21 drużyn rywalizowało w II Zawodach Strzeleckich o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach”. W kwalifikacji drużynowej najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Kielcach. Natomiast indywidualnie najwprawniejszym okiem wykazał się mł. asp. Artur Woźniak z pierwszej drużyny Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

więcej »

Protokoły z zeznań szczególnych świadków mają być niedostępne dla stron postępowania.

więcej »

Dziś (red. 19.04.2018 r.) policjanci pionu kryminalnego przystąpili do ostatniego etapu zawodów, po którym zostały podliczone punkty, a następnie ogłoszeni zostali zwycięscy. Laureaci otrzymali gratulacje i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Dariusza Augustyniaka, Prokuratora Regionalnego z Krakowa Marka Woźniaka, Prokuratora Okręgowego w Kielcach Dariusza Dryjasa oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów nadkom. Jerzego Kaniewskiego.

więcej »

MSWiA nie chce włączać funkcjonariuszy policji i innych podległych sobie służb do ZUS - zapewnił resort po spotkaniu szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego ze związkowcami.

więcej »

Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości wobec wykonywania przez policjantów z Białegostoku zadań w zmianowym systemie 10-godzinnym. Może to m.in. powodować nadmierne przemęczenie.

więcej »

15 marca 2018 roku w Warszawie odbyło się spotkanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami Porozumienia Gdańskiego NSZZ Policjantów w osobach Doroty Cyma – Końskiej, Józefa Partyki, Sylwestra Stelmasiaka i Tomasza Krzemieńskiego.

więcej »

Zdecydowana większość policjantów nie przeszła przeszkolenia z technik doskonalenia jazdy, a znaczny ich odsetek nie może kierować pojazdami uprzywilejowanymi, z uwagi na brak wymaganego zezwolenia. W latach 2015 –2016 średnio co trzeci policyjny pojazd uległ uszkodzeniu. W połowie przypadków z winy samych funkcjonariuszy.

więcej »

30 stycznia 2018 r. przed polskim sądem zapadł bardzo ważny wyrok, w którym sąd po raz pierwszy wskazał, że rażenie zatrzymanego paralizatorem to tortury.

więcej »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach