Aktualności

W miniony piątek w miejskości Skarbka w gminie Bałtów odbyły się II Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych powiatu ostrowieckiego o Puchar Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Patronat nad zawodami objął Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego oraz Starosta Powiatu Ostrowieckiego Pani Marzena Dębniak. W rywalizacji sportowej wzięli udział funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej, ratownictwa medycznego oraz 103 Batalionu Lekkiej Piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

więcej »

Policyjni ratownicy z garnizonu świętokrzyskiego uczestniczyli w wojewódzkich eliminacjach „VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. W dzisiejszych zawodach, które odbyły się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach uczestniczyło 14 drużyn, składających się z 2 funkcjonariuszy reprezentujących swoje jednostki. Zwycięzcom pogratulowała insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

więcej »

Do Ministra Kamińskiego trafił dziś dokument zawierający kilkanaście postulatów, które Zarząd Główny NSZZ Policjantów zamierza załatwić w przeciągu najbliższych miesięcy. Związek uważa, że od ich spełnienia zależy utrzymanie dotychczasowej skuteczności Policji i ustabilizowanie sytuacji kadrowej.

więcej »

Po dwóch dniach zmagań, podczas których łącznie 14 policjantów rywalizowało w sześciu konkurencjach, został wyłoniony najlepszy w naszym województwie funkcjonariusz ruchu drogowego. Wszystkim uczestnikom, lecz w szczególności zwycięzcom w imieniu szefa świętokrzyskich stróżów prawa pogratulował m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk. Warto podkreślić, że najlepszy z najlepszych będzie reprezentował nasz garnizon w ogólnopolskich zawodach, które w czerwcu odbędą się także w Kielcach.

więcej »

Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów może odhaczyć kolejny temat na liście spraw załatwionych. Rozporządzenie, które podniesie dyżurnym grupy zaszeregowania czeka już tylko na podpis ministra Kamińskiego.

więcej »

Nie brakuje takich, którzy zastanawiają się, ile zarabiają policjanci.

więcej »

Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w „Mistrzostwach o Puchar Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w futsalu”. Gratulacje świętokrzyskim mundurowym przekazał płk Adam Włoczewski.

więcej »

"Chcemy, żeby strażacy jak najdłużej byli w straży, żeby policjanci wykorzystywali swoją ogromną wiedzę i doświadczenie" – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. By to osiągnąć, jak tłumaczył, resort przygotował dla mundurowych "system zachęt". Jednocześnie przyznał też, tegoroczne odejścia były większe niż w poprzednich latach, ale jego zdaniem to m.in. naturalne następstwo wprowadzonych kilka lata temu rozwiązań.

więcej »

Dzięki danym otrzymanym w trybie dostępu do informacji publicznej przedstawiamy stan kadrowy Policji na dzień 1 marca 2023 roku.

więcej »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach