Aktualności

W dniu 21 lipca 2023 roku funkcjonariusze garnizonu świętokrzyskiego uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Święta Policji, które rozpoczęły się o godzinie 10:00 mszą świętą w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP. Oficjalna część wydarzenia odbyła się na kieleckim Placu Artystów. Obchody były objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, który osobiście uczestniczył w dzisiejszym wydarzeniu. Uroczystość miała tradycyjny przebieg – medale, odznaczenia, akty mianowania na wyższe stopnie. Wszystko zgodnie z ceremoniałem i przy udziale orkiestry garnizonu śląskiego. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla świętokrzyskich stróży prawa za wkład w wysokie poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców całego regionu. Po oficjalnej części w parku miejskim odbył się festyn.

więcej »

Związkowcy reprezentujący mundurowych podległych resortowi spraw wewnętrznych i administracji spotkali się wczoraj z wiceszefem MSWiA Maciejem Wąsikiem.

więcej »

Waloryzacja uposażeń w służbach, kwestie związane z postulowanym przez związki zawodowe progresywnym mechanizmem wynagrodzeń, zasady pełnienia dyżurów domowych, dojazdy do pracy i tzw. „mieszkaniówka” to tematy dzisiejszego spotkania wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi.

więcej »

Zuzanna Wiśniewska córka policjanta z KPP w Skarżysku-Kamiennej, zawodniczka Skarżyskiego Klubu Sportów Walki w dniach 24-25 czerwca br. uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin, które to odbywały się na Węgrzech. W kategorii U-16 +65kg wywalczyła złoty medal i zajęła najwyższy stopień podium. Wsparcia finansowego w wyjeździe na Mistrzostwa m.in. udzielił Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego. Szczególne podziękowania dla Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Marcina Czarnoty.

 

 

 

więcej »

Wątpliwości w temacie zmian w naliczaniu emerytur rozwiewa jednoznacznie Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poniżej informacja zaczerpnięta wprost z jego strony internetowej:

więcej »

W dniu 22 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyły się dwudniowe, wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. Spośród 26 funkcjonariuszy reprezentujących 12 komend powiatowych oraz Komendę Miejską Policji w Kielcach wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych. Dodatkowo po rozwiązaniu testu wiedzy poznaliśmy również najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych. Zwycięzcy otrzymali gratulacje od m.in. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosława Kalety.

więcej »

Każdy kto zna Marka Osiejewskiego wie, że jest to człowiek, który nikomu nie odmówił udzielenia pomocy. Hasło “razem trzymamy linię” to coś z czym absolutnie się utożsamia pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Całe swoje zawodowe życie związał z policyjnym mundurem. Od samego też początku jest członkiem NSZZ Policjantów.

 

więcej »

NSZZ Policjantów skrytykował rządowo-solidarnościową propozycję waloryzacji wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej i postanowił wezwać Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do podjęcia niezwłocznych rokowań.

więcej »

Łącznie 14 policyjnych patroli z Wydziałów Prewencji ze wszystkich komend powiatowych w naszym województwie, a także Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych pn. „Patrol Roku 2023”. Dziś po zakończeniu drugiego dnia rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali gratulacje m.in. od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. dr. Jarosław Kaleta oraz nadzorującego pion prewencji Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Tokarczyka.

więcej »

Walka o prawa pracownicze to złoźona mozaika wielu czynników. Rożnorodność związków zawodowych niesie ze sobą wiele plusów bo dzięki temu reprezentowany jest szeroki głos ludzi. Są też oczywiście negatywy bo w tak zróżnicowanym środowisku ciężko jest o wspólny głos.

więcej »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach