III Ogólnopolski Konkurs dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych – eliminacje wojewódzkie

W dniu 11 października 2023r. poznaliśmy najlepszego oskarżyciela publicznego w województwie. Aspirant Piotr Dziułka z komendy w Ostrowcu Świętokrzyskim zwyciężył w wojewódzkich eliminacjach III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe puchary. Asp. Piotr Dziułka już w listopadzie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie będzie reprezentował nasz garnizon na szczeblu krajowym.

11 października br. na Sali Narad im. płk Jana „Piwnika” Ponurego odbyły się wojewódzkie eliminacje Trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach wydarzenie otworzył jego Pierwszy Zastępca insp. Jarosław Tokarczyk, któremu stosowny meldunek złożyła Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska. Warto zaznaczyć, że eliminacje zostały objęte Patronatem Honorowym Wojewody Świętokrzyskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. świętokrzyskiego.

W konkursie wystartowało 14 policjantów pełniących funkcje oskarżycieli publicznych, reprezentujących Komendę Miejską Policji w Kielcach oraz wszystkie jednostki powiatowe. Na zawodników czekały dwie konkurencje. Pierwszą z nich był test wiedzy składający się z 50 szczegółowych pytań. W drugiej części eliminacji policjanci mierzyli się z dziesięcioma kazusami prawnymi z zakresu prawa wykroczeń, na rozwiązanie których mieli jedynie 40 minut. Poziom trudności i presja czasu pomogły wyłonić tych najlepszych, których nazwiska poznaliśmy na uroczystości zakończenia, w której uczestniczyli m. in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Robert Sabat, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Pan Jerzy Kaniewski, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska.

Długo oczekiwanym momentem było odczytanie protokołu końcowego przez sędziego głównego kom. Pawła Kubusia i przedstawienie wyników Wojewódzkich Eliminacji III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych:

  • III miejsce zajął kom. Grzegorz Mączkorowski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
  • II miejsce przypadło sierż. szt. Dominice Delipacy z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju
  • Zwycięzcą konkursu został asp. Piotr Dziułka reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Laureaci dzisiejszych zmagań, z rąk Komendanta, Pana Dyrektora oraz Przewodniczącego otrzymali dyplomy, nagrody i pamiątkowe puchary. Policjanci biorący udział w zmaganiach usłyszeli dziś wiele słów uznania i gratulacji. Warto zaznaczyć, że najlepszy oskarżyciel publiczny będzie reprezentował nasz garnizon w finale konkursu na szczeblu krajowym, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Opr. MŚ

Fot. DJ

Źródkło: KWP w Kielcach

 

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach