III Turniej Służby Dyżurnej

Dziś zakończył się III Turniej Służby Dyżurnej. Najlepsi policjanci z jednostek powiatowych przez dwa dni rywalizowali o miano najlepszego dyżurnego w województwie. Dzisiejszy zwycięzca – podkomisarz Ireneusz Borowiec ze skarżyskiej komendy będzie reprezentował nasz garnizon w ogólnopolskim konkursie. Najlepszym oficerom dyżurnym wręczył puchary Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz jego Pierwszy Zastępca insp. Jarosław Tokarczyk. Wyróżnieni policjanci otrzymali także nagrody i gratulacje z rąk Pana Roberta Sabata – Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Pana Jerzego Kaniewskiego oraz jego zastępcy Pana Mariusza Walczyka.

Zawodnicy gotowi do zmagań zameldowali się w czwartek rano na Sali Narad im. płk Jana „Piwnika” Ponurego. Zmagania w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach otworzył jego Pierwszy Zastępca insp. Jarosław Tokarczyk, który życzył policjantom powodzenia. Komendant zaznaczył przy tej okazji, jak ważna jest służba dyżurnych, którzy na co dzień muszą posługiwać się bardzo szeroką wiedzą i doświadczeniem.

Naczelnik Sztabu Policji KWP w Kielcach kom. Paweł Kundera również powitał wszystkich uczestników i życzył dobrych wyników. Sędzia główny turnieju – nadkom. Rafał Szemraj omówił szczegóły techniczne i harmonogram całego konkursu. Zespół sędziowski uzupełnili podinsp. Marcin Chrzanowski z wydziału prewencji oraz podinsp. Robert Janusz z wydziału ruchu drogowego. Zmagania rozpoczął test wiedzy, w którym dyżurni wykazywali się znajomością przepisów prawa. Teoria przeszła w praktykę w kolejnej części turnieju. Każdy z zawodników, na specjalnie wyposażonym stanowisku dyżurnego, obsługiwał zdarzenie. Tu należało wykazać się wielkim opanowaniem, koncentracją i podzielnością uwagi.

Dziś, po zliczeniu punktów wyłoniono najlepszego wśród oficerów dyżurnych w garnizonie. Został nim podkom. Ireneusz Borowiec z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej. Drugie miejsce zajął st. asp. Norbert Zaczkowski z jednostki w Busku-Zdroju. Na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Piotr Siastała z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

Na uroczystym zakończeniu turnieju obecny był Pan Robert Sabat – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz jego Pierwszy Zastępca insp. Jarosław Tokarczyk, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Pan Jerzy Kaniewski oraz jego zastępca Pan Mariusz Walczyk. Generał w swoim przemówieniu zaznaczał, jak ważną funkcję wypełniają dyżurni w każdej jednostce. Gratulował nie tylko zwycięzcom, ale każdemu policjantowi biorącemu udział w turnieju jako najlepszym w swoich komendach. Pan Dyrektor również gratulował, a także dziękował za wzorową współpracę oficerów dyżurnych z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Warto zaznaczyć, że już w listopadzie w Szkole Policji w Katowicach podkom. Ireneusz Borowiec, jako najlepszy dyżurny województwa świętokrzyskiego, będzie reprezentował nasz garnizon w ogólnopolskim turnieju służby dyżurnej.

Opr. MŚ

Źródło: KWP w Kielcach

 

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach