Pamięci Funkcjonariuszy Policji Państwowej

W okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych policjanci z koneckiej jednostki zapalili znicze na grobach funkcjonariuszy Policji Państwowej upamiętniając tym samym poległych w służbie kolegów.

Święto, w którym wspominamy zmarłych, to czas wzmożonej pracy policjantów, związany przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich udających się na groby bliskich. Mimo to staramy się znaleźć choć chwilę na to, by odwiedzić groby i w zadumie wspomnieć naszych kolegów, którzy odeszli zbyt wcześnie, bo jeszcze w trakcie aktywnej służby w szeregach Policji.

W okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich podinsp. Mariusz Świeca, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji, oraz  Wiceprzewodniczącym NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego asp.szt. Andrzejem Ścibiszem udali się na Cmentarz Parafialny przy ul. Browarnej w Końskich, aby zapalić znicze na grobach mundurowych. Grobach niejednokrotnie zapomnianych. Znicze i chwila zadumy świadczą o tym, że funkcjonariusze pamiętają o zmarłych kolegach, którzy odeszli zbyt wcześnie.

Warto podkreślić jakim zaangażowaniem okazali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końckich, którzy pod opieką nauczycieli wspólnie z policjantami posprzątali groby poległych na służbie funkcjonariuszy Policji Państwowej.

Ten czas dla uczniów, to nie tylko lekcja historii, ale przede wszystkim dbałość o pamięć o bohaterach. Oddanie hołdu miało też waży wymiar edukacyjny. Dzięki takim działaniom młodzi ludzie uczą się szacunku dla służby publicznej oraz rozwijają świadomość obywatelską.

Spacer po nekropolii, to moment refleksji nad wartościami, jakimi kierowali się i kierują „bohaterowie w mundurach” oraz nad znaczeniem tej trudnej służby. Atmosfera podczas spotkania była pełna szacunku i przemyśleń, a gest odwiedzających wykazał, że ci młodzi ludzie chcą być aktywni społecznie. Zaangażowanie młodych ludzi zasługuje na uznanie i podziw. Takie zachowanie pokazuje, że mają świadomość odpowiedzialności za społeczność i potrafią działać na rzecz wspólnego dobra.

 

wyk. KB

Źródło: KPP Końskie

 

Galeria

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach