Smerfy po raz pierwszy z wędką…

Pogoda dopisuje więc atrakcji w buskim Przedszkolu Smerfuś nie brakuje.

W czwartkowe, październikowe (red. 21 października 2021 r.) przedpołudnie najstarsza grupa przedszkolna 6-latki pod opieką pani Anny Sakwa-Wolskiej wraz uczniami Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju z wychowawczyniami panią Dorotą Wąsik i panem Jerzym Marcem udali się na… ryby.

Wycieczka do lasu – połączona z łowieniem ryb i ogniskiem została zorganizowana przy udziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego oraz Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów w Busku-Zdroju.

– Taka wycieczka to wielka frajda dla dzieci. W otoczeniu jesiennego lasu, lustra wodnego stawu mieniącego się barwami jesieni, dzieci przeżywały wspaniałą przygodę. Każde dziecko złowiło taaaką rybę. Pobyt w tak uroczym zakątku udostępnił dzieciom nie tylko ciekawych i radosnych przeżyć, ale także umożliwił poznanie środowiska naturalnego obfitującego w nieznane rośliny, owady i zwierzęta. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia i wiedzę o wędkowaniu. Niektórzy chłopcy nawet mieli możliwość rozwijania swoich pasji wędkarskich – relacjonuje Anna Mazur, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Smerfuś w Busku-Zdroju.

Na zakończenie wycieczki wszyscy zasiedli do posiłku – kiełbasek pieczonych na ognisku. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych gadżetów wręczonych dzieciom przez przedstawicieli Związków: przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego w Kielcach – Jerzego Kaniewskiego i przedstawiciela Zarządu Terenowego w Busku-Zdroju – Tadeusza Wożniaka. Dzieci również podziękowały za zorganizowanie tak wspaniałej wyprawy. Oczywiście udało się umówić kolejne spotkanie już w na wiosnę.

– Wraz z nauczycielami i dziećmi składamy podziękowania Związkom za zorganizowanie wędkowania – podsumowuje dyrektor przedszkola.

 

Link: http://tygodnikponidzia.pl/smerfy-po-raz-pierwszy-z-wedka/

 

Źródło: tygodnikponidzia.pl

 

Red. Maskotki oraz gadżety również zostały przekazane na rzecz przedszkola przez Przewodniczącego Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Końskich - Andrzeja Ścibisza. Natomiast pomoc w organizacji wdarzenia została udzielona przez Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Busku Zdroju - Tomasza Stępnia.

 

Fot. J.K.

 

2021-10-21

 

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach