II Wojewódzki Turniej Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej

W dniu 27 września 2021 roku w Strawczynie odbył się  II Wojewódzki Turniej Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

Głównym organizatorem turnieju był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego, współorganizatorem – Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

W I Wojewódzkim Turnieju Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej, który odbył się w 2019 roku I miejsce zajęła drużyna Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, która w obecnych rozgrywkach broniła tytułu mistrza i walczyła o utrzymanie pucharu przechodniego.

W turnieju rywalizowało 12 drużyn z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Kielcach, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, komend powiatowych oraz drużyna reprezentująca Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

Turniej zorganizowany był na boisku trawiastym Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Olimpic w Strawczynie. Turniej otworzył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego nadkom. Jerzy Kaniewski.

Po wcześniejszym przeprowadzeniu losowania oraz oficjalnym rozpoczęciu drużyny walczyły o awans do półfinałów w czterech grupach uzyskując następujące wyniki:

Grupa A: I miejsce – OPP Kielce, II miejsce – KPP Busko Zdrój, III miejsce – KPP Pińczów

Grupa B:  I miejsce – KMP Kielce, II miejsce – KPP Opatów, III miejsce – KPP Kazimierza Wielka

Grupa C: I miejsce – KWP Kielce, II miejsce – KPP Ostrowiec Świętokrzyski, III miejsce – KPP Staszów

Grupa D: I miejsce – KPP Końskie, II miejsce – ZW NSZZ P, III miejsce – KPP Starachowice

Do dalszych rozgrywek uzyskały awans drużyny z I i II miejsc w grupach, które utworzyły następujące pary ćwierćfinałowe, tj.: OPP Kielce – KPP Ostrowiec Świętokrzyski,  KMP Kielce – ZW NSZZ P, KPP Busko Zdrój – KWP Kielce i KPP Opatów – KPP Końskie.

Zwycięscy ćwierćfinałów rozegrali mecze półfinałowe, w których OPP Kielce uległo po dogrywce drużynie KMP Kielce 1:2 (1:1, d. 0-1). W drugim półfinale KPP Końskie zostało pokonane przez drużynę KPP Busko Zdrój 3:1. W meczu o III miejsce spotkały się drużyny KPP Końskie i OPP Kielce. Lepszą okazała się drużyna reprezentująca KPP Końskie wygrywając 2:0.

Mecz o I miejsce rozegrany został pomiędzy drużynami KPP Busko Zdrój i KMP Kielce. Zwycięzcą II Wojewódzkiego Turnieju Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej została drużyna KMP Kielce, która pokonała w finale KPP Busko Zdrój 2:0.

W 2021 roku drużynie OPP Kielce nie udało się obronić tytułu mistrza zdobytego w 2019 roku.

Wyniki II Wojewódzkiego Turnieju Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej:

I miejsce        –          Komenda Miejska Policji w Kielcach

II miejsce       –          Komenda Powiatowa Policji w Busku Zdroju

III miejsce      –          Komenda Powiatowa Policji w Końskich

IV miejsce     –          Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 14 goli reprezentujący drużynę KMP w Kielcach sierż. szt. Łukasz Piotrowski.

Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników turnieju zostały wręczone przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Tokarczyka, Zastępcę Wójta Gminy w Strawczynie Pana Karola Pichetę, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzego Kaniewskiego, Wiceprzewodniczących Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego: Jana Brożynę, Mariusza Sęka, Ryszarda Skrzątka i Andrzeja Ścibisza.

Na zakończenie został wręczony wspólnie przez Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosława Tokarczyka oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzego Kaniewskiego Mistrzowski Puchar Przechodni Turnieju kapitanowi zwycięskiej drużyny KMP Kielce – podinsp. Arturowi Długosz, który bedzie należał do reprezentacji KMP Kielce do III Wojewódzkiego Turnieju Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej