Siatkarskie zmagania o puchar komendanta

W minioną sobotę (red. 26 stycznia 2019 r.) odbył się VII Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta KPP w Końskich. W tym roku wydarzeniu temu przyświecała wyjątkowa okazja, bowiem obchodzimy 100 rocznicę powołania Policji Państwowej.

W duchu sportowej rywalizacji walczyli ze sobą policjanci z komórek i jednostek organizacyjnych podległych Komendzie Powiatowej Policji w Końskich, związkowcy z ZWNSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego oraz uczniowie ze szkół z powiatu koneckiego.

Podczas tegorocznego turnieju, o miano najlepszych policyjnych siatkarzy rywalizowało ze sobą aż 6 drużyn, w skład których wchodzili policjanci z komórek i jednostek organizacyjnych podległych Komendzie Powiatowej Policji w Końskich oraz związkowcy z ZWNSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego. Podczas bardzo zaciekłej walki prowadzonej w duchu sportowej rywalizacji, pierwsze miejsce i jednocześnie powrót na nie po zeszłorocznej porażce wywalczyli wielokrotni zwycięzcy turnieju –  wspomniani związkowcy.

Red. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jacek Szafarczyk reprezentujący drużynę Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

W finale zmierzyli się z wydziałem kryminalnym koneckiej komendy, który musiał uznać wyższość rywali zajmując drugie miejsce na podium. Zeszłoroczni mistrzowie z Komisariatu Policji w Radoszycach, zajęli wysoką trzecią pozycję.

Oprócz policjantów, w turnieju udział wzięli również uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego. Oni również wykazali się niezwykłą determinacją i zaangażowaniem, a także zaprezentowali wysoki poziom rozgrywek.

W tej kategorii, najlepszymi siatkarzami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim, zaraz za nimi znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach. W najlepszej trójce również znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie, Warto zaznaczyć, że drużyna z Fałkowa jako jedyna składała się wyłącznie z dziewcząt i dzielnie rywalizowały one z chłopcami.

Zarówno policjanci, jak i uczniowie szkół, którzy wzięli udział w turnieju, wyróżnieni zostali medalami, pucharami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi.

Tegoroczny VII Halowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Końskich to przedsięwzięcie zrealizowane przy pomocy wielu osób, które zaangażowały się w jego organizację.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG w Fałkowie, wójta UG w Fałkowie Pana Henryka Koniecznego, burmistrza Radoszyc Pana Michała Pękali, przewodniczącego ZWNSZZ Policjantów woj. Świętokrzyskiego Pana Jerzego Kaniewskiego oraz jego zastępcy Pana Andrzeja Ścibisza, Państwa Jadwigi i Ryszarda Bednarczyków, Pana Mariana Strojewskiego.

Warto podkreślić, że całość przedsięwzięcia koordynowana była, tak jak w latach ubiegłych przez Komendanta Komisariatu Policji w Radoszycach podinsp. Jarka Długosza oraz inspektora komórki kadrowej KPP w Końskich Grzegorza Grzelę.

Opr. PP

 

Red. Nagrody oraz puchary dla funkcjonariuszy zostały ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

 

Link:

http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/36602,Siatkarskie-zmagania-o-puchar-komendanta.html

Źródło: KPP w Końskich

 

Opr. J.K.

 

2019-01-27

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach