IX Wojewódzki Turniej Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej

W dniach 30 – 31 stycznia 2024 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się  IX Wojewódzki Turniej Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego. Puchar zdobyła drużyna reprezentująca Oddział Prewencji Policji w Kielcach.

 

Głównym organizatorem turnieju był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego, współorganizatorem – Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Organizację turnieju objął patronatem Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej.

W turnieju rywalizowało 12 drużyn z komendy miejskiej, Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, komend powiatowych oraz drużyna reprezentująca Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

 

Turniej rozpoczął się w dniu 30 stycznia 2024 roku na Hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Henryka Sienkiewicza 34. Zawody otworzył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasz Jarosz oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski. Po wcześniejszym przeprowadzeniu losowania oraz oficjalnym rozpoczęciu drużyny walczyły o awans do ćwierćfinałów w czterech grupach.

W środę 31 stycznia 2024 roku zostały najpierw rozegrane mecze ćwierćfinałowe, w których KPP w Sandomierzu uległo drużynie KMP w Kielcach 0:2 (18:25, 9:25). KPP w Staszowie pokonało KPP w Starachowicach 2:0 (25:21, 25:13). KPP w Busku Zdroju uległo OPP w Kielcach 0:2 ( 20:25, 13:25). Natomiast drużyna KPP w Pińczowie pokonała drużynę KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim 2:0 (25:18, 25:20). Pierwszy półfinał rozegrały drużyny KMP w Kielcach i KPP w Starachowicach. Lepsi okazali się zawodnicy ze Starachowic wygrywając 2:0 ( 25:17, 26:24). W drugim półfinale OPP Kielce pokonało drużynę KPP w Pińczowie 2:0 (25:17, 27:25). W meczu o III miejsce spotkały się drużyny KMP w Kielcach i KPP w Pińczowie. Wygrała drużyna reprezentująca KPP w Pińczowie - 2:0 (25:22, 25:23).

Mecz o I miejsce rozegrany został pomiędzy drużynami KPP w Starachowicach i OPP w Kielcach. Zwycięzcą IX Wojewódzkiego Turnieju Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej zostało OPP w Kielcach drużyna, która pokonała w finale KPP w Starachowicach 2:0 (25:16, 25:14).

 

I miejsce        –          Oddział Prewencji Policji w Kielcach

II miejsce       –          Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach

III miejsce      –          Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie

IV miejsce     –          Komenda Miejska Policji w Kielcach

 

Puchary, medale, nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego, wręczone zostały przez p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Wojciecha Króla, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzego Kaniewskiego oraz Wiceprzewodniczących Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Andrzeja Ścibisza, Marcina Czarnotę, Jana Brożynę i Mariusza Walczyka.

 

Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy.

 

     

Opr. M.W.

Foto M.W.

01-02-2024r.

 

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach