Spotkanie z rodzinami poległych policjantów

Dziś (red. 18 grudnia 2018 r.) z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, z wdowami i sierotami po poległych w służbie policjantach spotkał się pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki oraz zastępca komendanta podinsp. Andrzej Patrzałek. W tej przedświątecznej uroczystości udział wzięli członkowie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, a także przedstawiciele NSZZP Policjantów.

W uroczystości wzięły udział zaproszone wdowy i dzieci osierocone po świętokrzyskich policjantach, a także pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek. W takcie spotkania był również obecny Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów nadkom. Jerzy Kaniewski. Nie zabrakło również Prezes Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.” Pani Grażyny Szkonter.

Bożonarodzeniowego błogosławieństwa udzielił wszystkim zgromadzonym Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach ks. ppłk Grzegorz Kamiński. Spotkanie odbyło się w świątecznej i bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło śpiewania kolęd i tradycyjnego już składania życzeń przy opłatku.

Korzystając z okazji świątecznej atmosfery podopieczni fundacji wręczyli komendantom, ks. Kapelanowi i Przewodniczącemu ZW NSZZ Policjantów upominki w ramach podziękowania za współpracę oraz codzienne wsparcie i pamięć o rodzinach poległych policjantów.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Zarządu Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.

 

Opr. MŚ

Link:

http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/35836,Spotkanie-z-rodzinami-poleglych-policjantow.html

 

Źródło: KWP w Kielcach

 

2018-12-18

 

Fot. KWP w Kielcach

Galeria

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach