Droga do finału w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Strawczyn

W dniu 19 sierpnia 2017 roku Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski odebrał puchar za zajęcie drugiego miejsca w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Strawczyn, który został wręczony podczas Strawczynady 2017 przez Wójta Gminy Strawczyn Pana Tadeusza Tkaczyka.

Organizatorem zawodów było Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. W turnieju udział wzięło siedem drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Drużyna Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego rozegra spotkania grupowe z zespołami reprezentującymi Strawczynek, Oblęgór oraz Promnik. Wszystkie mecze zostały rozegrane na stadionie Centrum Rekreacyjno-Sportowego "OLIMPIC" w Strawczynku.

W dniu 09 lipca 2017 roku team ZW NSZZ P wygrał z zespołem reprezentującym Oblęgór wynikiem 1:0, w dniu 23 lipca 2017 roku drużyna ZW NSZZ P uległa drużynie ze Strawczynka 1:5. Natomiast w dniu 30 lipca 2017 roku ZW NSZZ P pokonał zespół z Promnika 3:2.

Zespól ZW NSZZ P woj. świętokrzyskiego w swojej grupie zajął drugie miejsce i zapewnił sobie awans do dalszych rozgrywek.

W dniu 06 sierpnia 2017 roku zostały rozegrane mecze półfinałowe. Drużyna ZW NSZZ P o awans do finału rywalizowała z zespołem Real Łaziska. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2:2, także dogrywka nie wyłoniła finalisty. W karnych lepszym zespołem okazał się ZW NSZZ P, który pokonał Real Łaziska 3:2 i tym samym został pierwszym finalistą.

W drugim półfinale spotkały się drużyny Chełmce i Strawczynek. Piłkarze czekali na ostateczne rozstrzygnięcie do rzutów karnych. Mecz oraz dogrywka zakończyły się wynikiem 0:0. W karnych lepszą drużyną okazał się team ze Strawczynka wygrywając rzutami karnymi 4:1.

W dniu 15 sierpnia 2017 roku finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Strawczyn został poprzedzony meczem o III miejsce, w który rywalizowały drużyny Real Łaziska i Chełmce. Mecz i dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy - wynik 2:2. Natomiast w rzutach karnych miejsce na najniższy stopniu podium wywalczyła drużyna Real Łaziska pokonując reprezentację Chełmiec 4:3.

Po  meczu o III miejsce o miano najlepszej drużyny turnieju w finale rywalizował reprezentacje ZW NSZZ P oraz Strawczynka.

W regulaminowy czasie gry mecz zakończył sie remisem 1:1, także dogrywka pomimo częstych ataków z obu stron nie wyłoniła najlepszej drużyny turnieju. Dopiero rzuty karne doprowadziły do rozstrzygnięcia, w których reprezentacja Strawczynka pokonała ZW NSZZ P 4:3 i tym samym zajęła I miejsce w  Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Strawczyn.

W dniu 19 sierpnia 2017 roku odbyła się dekoracja najlepszych zespołów, które otrzymały z rąk Wójta Gminy Strawczyn Pana Tadeusza Tkaczyka puchary, dyplomy oraz okolicznościowe upominki. Wójt Gminy Strawczyn podkreślił iż tegoroczny turniej był najlepszym z dotychczas rozegranych, stał na bardzo wysokim poziomie, a drużyny z trzech pierwszych miejsc śmiało mogłyby rywalizować o miano najlepszej drużyny już w najniższych zawodowych ligach piłki nożnej. Również podziękował za udział i zajęcie II miejsca w turnieju drużynie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego, co spowodowało podniesienie prestiżu turnieju. Puchar za zajęcie II miejsca odebrał Przewodniczący ZW NSZZ P woj. świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski. Podziękował również kibicom za aktywny i liczny udział oraz za dopingowanie zespołów podczas rozgrywek.

I miejsce - Strawczynek

II miejsce - ZW NSZZ P woj. świętokrzyskiego

III miejsce - Real Łaziska

Podczas dekoracji zostały wręczone puchary i dyplomy dla najlepszego bramkarza, którym okazał się bramkarz reprezentujący drużynę Strawczynka, a także dla najlepszego zawodnika turnieju, którym został Jacek Szafarczyk (Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ P przy OPP w Kielcach) reprezentujący ZW NSZZ P.

Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Policjantom reprezentującym drużynę Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego serdecznie dziękuję za zajęcie II miejsca, a tym samym zaangażowania i poświęcenia ograniczonego czasu wolnego w propagowanie zdrowego trybu życia i sportu.